heen
פורטל טנטרה / מגזין הטנטרה / טנטרה תרפיה / עיסוי יוני – מסאג' טנטרי

עיסוי יוני – מסאג' טנטרי

סדנת טנטרה מאמר מאת: דוד כהן צדק

עיסוי יוני

מה זה? למה זה טוב? ומה הקשר לטנטרה והנעת האנרגיה בגוף?

ראשית אסביר ש"יוני" בשפה ההודית זה השם לאבר המין הנשי ופירושו המקום המקודש, ובעיני יותר נעים לקרוא לאבר המין הנשי ולתאר אותו כך מאשר שאר השמות הנפוצים והלא מחמיאים בחלקם שנפוצים בעברית ובשאר השפות.

אז מה זה עיסוי יוני באמת?

מה מבדיל אותו מסתם מגע עם האצבעות לטקס מקודש ומרפא? מה היתרונות ולמה כדאי לשים לב כשמקבלים את ההחלטה לעבור טקס שכזה?

ברמה הפיזית עיסוי יוני הוא עיסוי שריר ורקמות, וכמו כל שריר או רקמה בגוף שמגיבים למצב הנפשי או הפיזי שלנו ומתכווצים, וכואבים, וכך גם היוני דורשת את התייחסות הראויה לה כשהיא כאובה ומכווצת.

ברמה הנפשית/רוחנית/אנרגטית היוני היא מרכזה השני או הלב השני של האישה, כמו שאני חווה את זה, וכאן כראוי לנקבי הדברים נהיים מורכבים יותר 🙂

מה הקשר בין העיסוי והנעת האנרגיה בגוף?

הזרימה האנרגטית של האישה מתחילה מהיוני ונכנסת דרכה וממשיכה למעלה דרך הרחם ואל הלב ולמעלה, ומעצם כיוון הזרימה הזה נאספות אל היוני, שהיא לצורך העניין כמו מסננת אנרגטית, שלל טראומות ופגיעות, פיזיות וגם כאלו שלא, דברים שכוונו ישירות ליוני כמו אונס  ואלימות פיזית, וגם זה יכול להיות מילה שבן זוג/הורה/חברה או סתם בן אדם מהרחוב זרק לעברה או חוויה שלא קשורה אליה ישירות והאנרגיה פשוט נתקעה ביוני.

לאורך השנים מצטברות חוויות שונות ביוני שמשליכות בצורה קשה לפעמים על כל ההתנהלות והאופי המיני של האישה, רגשות ותחושות של פחד אשמה בושה ומבוכה מתחילים להתקבע ועם הזמן נוצר כיווץ רגשי שלרוב גם הופך לפיזי, וזה יכול להתבטא בכל מיני תופעות כמו כיווץ ויובש נרתיקי, תחושות של שריפה וגירוד בקיום יחסי מין ו"הזמנה" למחלות שונות להיכנס.

וכך משהבנו את המשמעות החשיבות והקדושה שהיוני מכילה בתוכה, ההבנה שעיסוי יוני הוא טקס מקודש מתבקשת מאליה, עיסוי יוני נוגע מקדש ומרפא את כל הרבדים של האישה והסכמתה של האישה למגע ביוני על ידי מעסה כמו גם על ידי בן/בת זוג זוהי בעצם הזמנה להיכנס לקודש הקודשים של האישה, ובעיני זו הדרך היחידה לגעת ביוני, בקדושה, בחמלה, באהבה ובריפוי, מדיטציה שהיא תפילה.

וזה מה שמבדיל והופך את העיסוי מסתם משחק עם האצבעות לטקס מקודש ומרפא, הכוונה, ההבנה והידיעה.

הטקס המקודש מתחלק לכמה שלבים שניתן לעבור בעיסוי אחד בטעימות או לעבור שלב שלב בעיסויים נפרדים, השלבים  לפי הסדר הם: עיסוי הכרות עדין, עיסוי לנקודה הקדושה, עיסוי מיוחד לשחרור טראומות, טקס שפיכה נשית ואורגזמת צוואר הרחם.

ומה הקשר לטנטרה? חלק ניכר מהטקס מוקדש גם להתמרת האנרגיה המינית לאהבה ולהרים אותה למעלה אל הלב. ובעצם העיסוי/טקס מתחיל בכלל ללא מגע ומוקדש ללימוד נשימות והנעת האנרגיה בגוף, ישנו תרגול פיזי להרפיית הגוף כדי לאפשר לאנרגיה הטובה לזרום בחופשיות ולאנרגיה התקועה והטראומטית להשתחרר מהגוף תוך כדי העיסוי שיבוא, לאחר הנשימות והתרגולים מגיע עיסוי גוף מלא ולחיצות בנקודות אנרגטיות שעוזרות לאנרגיה לזוז ולהשתחרר ולבסוף מגיעים אל היוני אל המקדש, ביוני עצמה מבחוץ ומבפנים ישנם נקודות לחיצה נוספות שממריצות ומשחררות את האנרגיה, בשלבים הגבוהים של הטקס ניתן לעבוד עם האורגזמה וללמוד את ההבדל בין אורגזמה נשית זכרית לנשית נקבית ואיך להתעלות ולעבור למצב מדיטטיבי דרך האורגזמה ואף לזמן זימונים או מה שנקרא סקס מג'יק.

חשוב לי לציין שעיסוי יוני אינו שם לו למטרה לענג או להגיע לעונג, ויחד עם זה, זה יכול לקרות וזה מבורך, אולם זה רק התוצאה של התהליך המקודש ושל שחרור האנרגיות התקועות.

למי העיסוי יוני מיועד? לעיסוי כפי שתיארתי יש יתרונות רבים בריפוי שחרור והעצמת האישה והמיניות, ולכן הוא  מיועד לכל אישה באשר היא ללא קשר ליכולות המיניות שלה, רמת הרוחניות שלה ולסטטוס האישי כלומר רווקה או בזוגיות. לזוגות שרוצים יש תהליך שלם של העמקה שבו הם לומדים לרפא אחד את השני דרך הטקסים הללו.

למה כדאי לשים לב שמקבלים החלטה לעבור טקס כזה?

*כדאי לבדוק את הרצון האמיתי שעומד מאחורי הבקשה לטקס כדי לדייק אותו.

*חשוב לעבור אותו בצורה טקסית ומקצועית עם אדם שמוכשר להתמודד גם עם לילית והשדים שיצאו בזמן תהליך הריפוי.

*לצערי נשים רבות ספגו פגיעות קשות והן סוחבות אותן בגופן ונשמתן ובזמן העיסוי דברים אלו משתחררים ונרפאים, אולם חשוב לבדוק את המוכנות להתמודד עם פגיעות אלו  ולדעת את הגבולות וללכת לאט.

*יש משמעות חשיבות והבדל בין לקבל את זה מגבר או מאשה אין יותר טוב או פחות, לכל אחת יתאים משהו אחר, לפעמים זה טוב להרגיש את האנרגיה של מטפל גברי שיוצר קוטביות לאנרגיה הנקבית ובכך מעורר את הריפוי שמגיע מגבר, ולפעמים זה טוב להרגיש את האנרגיה הנשית שתציף ותאפשר דברים אחרים.

*עונג זה דבר מבורך אולם התמקדות המטפל בעונג בלי העבודה הרוחנית אנרגטית עלולה לגרום לתחושת ריקנות וניצול לאחר זמן מה.

*המרחב בזמן הטקס מוקדש לאישה בלבד, מרחב שבו היא יכולה להתמסר ולהתבטא בחופשיות ללא הצורך להעניק בחזרה לאף אחד.

*עיסויים טנטרים הם חלק מדרך רוחנית שלמה שמשנה חיים, מומלץ לעבור את העיסוי כחלק מדרך זו.

 

3.3 4 votes
Article Rating
הרשמה להתראות
הודיעו לי על:
guest

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments