heen
פורטל טנטרה / מגזין הטנטרה / טנטרה תרפיה / ריברסינג – נשימה מעגלית מודעת ואנרגיית החיים

ריברסינג – נשימה מעגלית מודעת ואנרגיית החיים

ריברסינג מאמר מאת: דב גור

ריברסינג – נשימה מעגלית מודעת הנה תרפיה מופלאה, עתיקה, זמינה ובטוחה, אשר באמצעותה אנחנו עוקפים את המיינד והחשיבה ומאפשרים צלילה פנימה אל תוך הגוף, כל אחד לפי מצבו האנרגטי והרגשי בזמן הטיפול.

יחודו של התהליך בכך שיכול לרפא, לאזן ולהקל ברמה הרגשית בזמן קצר יחסית.

הריברסינג הינו שיטת ריפוי הפועלת בכל הרמות – פיזי- מנטלי- רוחני.

 

קצת על ההיסטוריה של הריברסינג

הנשימה המעגלית המודעת קיימת כבר אלפי שנים.

עדויות בכתבים עתיקים מספרות, שהמצרים הקדמונים וכת האיסיים במדבר יהודה נהגו לבצע ריברסינג כחלק חשוב מתהליכי ההתקדשות והטהרה שלהם.

במערב התגלתה השיטה באופן מקרי בשנות ה-70 כאשר אמריקאי בשם לאונרד אור ששהה בסאונה שבביתו זמן ממושך מדי, ועל מנת להתאושש מהחום והמחנק נאלץ לנשום בצורה אינטנסיבית וברציפות במשך דקות ארוכות.

הנשימה המואצת העלתה בו את זיכרון הלידה שלו.

 

על תהליך הנשימה המעגלית המודעת

הגוף זוכר, מכיר ויודע נהדר לנשום את הנשימה המעגלית. איננו מלמדים אותו, רק מזכירים לו. אם תביטו על תינוקות- תוכלו לשים לב שהם נושמים נשימה מעגלית, נשימה רצופה בלי פער בין שאיפה לנשיפה. עם הזמן, במהלך חיינו, אנו חווים התניות שונות, דפוסים, טראומות ופחדים, אשר נאגרים בגוף מדללים ומצמצמים את איכות הנשימה וכמות החמצן שנכנס לגוף. הנשימה הופכת אט אט לנשימה קצרה יותר, כבדה, דלילה ועם הפסקות בין שאיפה לנשיפה. אירועים שונים אלו משלב העוברות ואולי אף לפני יוצרים כיווץ. כיווץ זה אם אינו משוחרר כראוי, מתקבע ונוצרות חסימות (רגשית , פיזית אנרגטית).

 

מה בעצם מתרחש בתהליך של נשימה מעגלית מודעת?

נשימה מעגלית אינטנסיבית, לאורך זמן ממושך דרך הפה, גורמת לשני דברים: האחד, הצפה של חמצן לגוף ולמוח, והשנייה הגברה של זרימת אנרגיה לגוף.

שני אלו הכרחיים לקיומנו.

הצפת הגוף בחמצן ובאנרגיה יוצרת את התהליכים הבאים: החמצן סופח את האנרגיה העודפת ורעלים פיזיים מהגוף בעיקר מהראש ומעמוד השדרה זאת כתוצאה ממצבי מתח בהם הינו במהלך החיים.

האנרגיה ממוססת את השריונות הפיזיים והאנרגטיים שהצטברו בגוף, את הדפוסים והמקומות החסומים, ומאפשרת לאנרגיה חדשה לנוע בגוף.

עם כל מחזור נשימה וככל שהתהליך מתעצם ומתגבר אפשרי לקלף עוד שכבה ולהגיע לזרימת אנרגיה מוגברת.

 

שילוב האגן בתהליך הריברסינג

האגן הוא אזור חשוב בגופנו מסיבות רבות, מבחינת מבנית זה הבסיס שנשען עליו כל פלג הגוף העליון. האגן יוצר את הקשרים המכריעים בין הרגלים וכפות הרגלים מצד אחד לבין עמוד השדרה והגב מצד שני.

כמו כן מכיל אזור גוף זה את חולית הסקרום ועצם הזנב שדרכם עוברים העצבים המפעילים את האזורים המינים בגוף ומספקים את האנרגיה להפעלת הרגלים.

 

אז איך נוצר השריון ומה הקשר בין ריברסינג והאנרגיה המינית?

כמו שכבר אמרתי, הדחקות של רגשות, פחדים, בושה, אשמה ועוד יצרו ויוצרים בנו כיווץ, וכאשר כיווץ זה אינו משוחרר כראוי הוא מתקבע ויוצר שיריון- חסימה. זו אנרגיה חסומה המקשיחה את זרם הרגשות והתחושות.

החסימות והקונפליקטים מתמקמים ברקמת השריר של הגוף ויוצרים את השריון המבודד מפני גירוים שנתפסים בעינינו כמזיקים ומאימים. אך במקביל, השריון שנבנה אט אט בגופינו  מגביל את טווח החוויה הרגשית שלנו וזרימת הרגשות פוחתת. כתוצאה מכך גם זרימת האנרגיה המינית פוחתת.

ברגע שהנשימה המעגלית, ממוססת את השריונות שהתקבעו בגוף וגם מגופי הרגש הנמצאים בבטן, אנרגיה מינית חזקה מהאגן מתעוררת ונעה ומתחילה לעלות ולהתפשט בשאר חלקי הגוף.

בהתחלה עלולים להתעורר יחד עם האנרגיה המינית, רגשות, זיכרונות וכאב, שהדחקנו זמן רב, אך לאחר זמן והמשך הכנסת אנרגיה לגוף בעזרת הנשימה המעגלית הגוף עובר טרנספורמציה ואנרגיית החיים זורמת ושחרור מופלא, הודיה וחסד יכולים לעלות.

האנרגיה המינית, שהיא אנרגיית החיים האנרגיה החזקה ביותר בגוף יכולה להוביל  לשינוי עצום בחיים. גוף פיזי עם זרימה של אנרגיה בריאה, נקייה, צלולה וחיונית המביאה בהירות, דיוק, שלווה וחיבור למקורות העמוקים לזהות האמתית הטהורה. יחד עם שינוי משמעותי ברמת ובאיכות האנרגיה המינית.

0 0 votes
Article Rating
הרשמה להתראות
הודיעו לי על:
guest

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

2 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי הרבה דירוגים
Inline Feedbacks
View all comments
עידו
עידו
3 שנים לפני

מגלה עניין.

דב גור
דב גור
3 שנים לפני
Reply to  עידו

מוזמן לחייג אלי 0526457987
תודה