heen
פורטל טנטרה / מגזין הטנטרה / יחסים ואינטימיות / מסע טנטרי אל האישה שאני

מסע טנטרי אל האישה שאני

מאמר מאת: מלכה פלדשטיין

אספר לכם איך הגעתי לכאן...
אל מהות הטנטרה נחשפתי הרבה לפני שפגשתי את המושג.

נולדתי וגדלתי ליד הים, בקופה-קבנה האגדית שבברזיל. בגיל 7 נשלפתי מהעולם התמים והקייצי, אל ארץ שמלחמה היא טבעה השני, אל לוחמנות שהיא זרה לי.

הייתי בת 15 כשג'ון לנון נרצח. זה היה אולי הרגע בו נשמתי התוודעה לראשונה אל הייעוד שלה.
השיר imagine, עם מילותיו ממוססות הגבולות, היה עבורי חלום וחזון. הרצח טלטל אותי וגם הצית בי משהו - סירוב עמוק ופנימי לוותר על האפשרות של המסת הגבולות שחוצצים בנינו לבין חוויית קירבה עם האחר.
כנערה הפלגתי גם אני אל פנטזיות רומנטיות של חיבור לב וגוף. אל החלום המובטח למצוא את "האחד" שאתו אחוש נשמה תאומה. בצד החלום על הנסיכה והנסיך, חיו בי גם חלומות ארוטיים צבעוניים ומוארים. גופים שמתאחדים בעונג דרך חוויה חושית עדינה של איחוד.

בגיל 19, פגשתי את שאהבה נפשי בחוף נידח. היינו ערומים שנינו. עבורו היה העירום פשוט. כמו להיות חלק מהטבע עצמו. עבורי הייתה זאת כמיהה ומאמץ בו זמנית. כמיהה להיות פשוטה וחופשית, ומאמץ להשיל מעליי את האיסורים התרבותיים והאמונות שהוטמעו בי מבית ילדותי.

לא ידעתי אז כמה עמוק נחרטו בי "אזהרות המסע" שציידה אותי אמי. במקום להצטרף לעולמו הפתוח של אהובי, ניסיתי מבלי דעת למשוך אותו אל עולמי המפוחד. אל הפחד שהאהבה תיגמר ולא תהיה עוד "שלי". סגרתי אותו ואותי בתוך הסכם חתום על-ידי הרבנות. אכן הקמנו בית לתפארת והבאנו לעולם ילדים מדהימים. אך בגיל 30 לערך התחלתי לתת את הדעת לעובדה שאני לא מסופקת מן המיניות שלי/שלנו. זה לא שלא היה לנו סקס. וגם האהבה נכחה. אלא שהרגשתי שנסחפנו אל תבניות מיניות שמושפעות מתרבות פטריארכאלית של כובש ונכבש. האישה שבי פעלה מתוך ריצוי וחרדת נטישה ומתוך אמונה שגברים חייבים סקס מאד מסוים אחרת הם עוזבים. ידעתי שזה לא מה שאני רוצה, ושתקתי.

יום אחד, בעודנו יושבים וצופים בסרט בטלוויזיה, מהדורת חדשות הודיעה שרבין נרצח. האדמה רעדה תחתיי. שוב כוח זדוני מנסה להרוג לי את החלום לשלום.

"בוא נעזוב לאוסטרליה" אמרתי. "אין לי ארץ אחרת" הוא אמר. נשארתי. אך התנתקתי מה"ארץ". כדי שנשמתי לא תרד עם רבין אל הקבר, ניתקתי את החוטים שמחברים ביני לבין הזדהות לאומית. זה לא שאני לא חווה את עצמי כישראלית, אך הזהות הלאומית לא מגדירה אותי. חייב להיות חיבור עמוק יותר בין בני אנוש. חיבור שהוא מעבר להגדרות פרסונאליות, שיוציא אותנו ממעגל האיבה האינסופי הזה.

בשנת 2007 גופי ייצר לי רעידת אדמה אישית. טלטלה שהשאירה לי שתי אופציות: האחת - להמשיך לשחק במגרש שחוקי המשחק שלו לא מקובלים עליי. השנייה – להתעורר ולהתחבר אל האישה שאני מחדש. בחרתי להתעורר. מי שמעוניין לקרוא את סיפור הבראתי מוזמן להיכנס לקישור http://wp.me/p3Ncss-C (ריפוי ושינוי - סיפור אישי).

בחרתי להתחבר אל העולם  שנשמתי מנסה להראות לי עוד מגיל ההתבגרות כדי ליצור פה מציאות אחרת. עבור עצמי, עבור החיים המשותפים עם אישי היקר, עבור ילדיי, ולאפשר למעגלי השינוי להתרחב כאדוות.
מאז ועד היום אני מחפשת את המילה המדויקת לי בעברית עבור המושג טנטרה. למרות הכול, האדם הוא גם תבנית נוף מולדתו, והשפה העברית נובעת ממני יותר בטבעיות. נדמה לי שזה "חיבור". אלה נקודות החיבור שממסות את הגבולות ומאפשרות לנו לראות ולהיראות באמת.

במציאות שאני רוצה ליצור יש קודם כל אמון. מרחב בטוח שבו אנו יכולים להתרווח ולהיות מי שאנחנו, עם כל השונות שקיימת בנינו. הכמיהה שלי היא להחליף את החוויה ההישרדותית בין בני אנוש בחוויה של בטחון. שיהיה בטוח עבורך להיות מי שאתה ולדעת שכשאתה משתף אותי בשדים שלך אני לא נבהלת. שזה יהיה בטוח עבורי להיות האישה שאני לידך, במלוא אוני וחולשתי כאחד.

כדי ליצור אמון אני יוצרת מרחבים של אמת ושקיפות. מרחבים שבהם שתי אמיתות "סותרות" יכולות לגור תחת קורת גג אחת בשלום.

ואז, כשיש אמון, אמת ושקיפות, המגע בנינו מקרב, מרפא, ממס, והחיבור בנינו הוא חיבור של נשמות.
מתוך מסע חיי הבנתי שאם כל המלחמות היא המלחמה בין המינים והניסיון לשלוט זה על זה באמצעות הרחקת האדם מהטבע האוהב שלו ומהאנרגיה המינית שהיא מקור החיים.

מאז שהתעוררתי, התמסרתי אל השליחות הזאת – לפעול למען שלום בין המינים. מחפשת את החיבור בין העולם הגשמי ממנו באתי כפיזיותרפיסטית, לבין העולם הרוחני, בשפה שמדברת אל כל אחד. כי לב הוא לב וגוף הוא גוף, ורוח היא רוח, בכל השפות.
אני מחפשת את החיבור. להשאיר את הלב פתוח מעבר לכל ההבדלים בנינו. לאפשר לאהבה עצמה להיות מורת הדרך שלנו ולחבר בין אנרגיית הבריאה שהיא מינית ביסודה, לבין מהות הבריאה, שעבורי היא אהבה.

במאמרים הבאים אתבונן על הישות שנקראת 'אדם' מזוויות שונות, דרך הפריזמה של המשולש מיניות- אהבה – אינטימיות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.