heen
פורטל טנטרה / מגזין הטנטרה / טנטרה ותודעה / האנרגיה הזכרית והאנרגיה הנקבית

האנרגיה הזכרית והאנרגיה הנקבית

מאמר מאת: נירוואן לב

גבר ואישה פנימיים

ישנו בלבול גדול בימים אלו באנרגיה המינית, האנרגיה שיוצרת ומקיימת את כל החיים, האנרגיה החזקה ביותר שקיימת בתוכנו. ישנם שני קטבים לאנרגיה זו והם הזכרי והנקבי. לכל אחד מקטבים אלו ישנן איכויות שונות שאחראיות לתפקוד של כל מי שאנחנו. אנו מורכבים מאנרגיה זכרית וגם מאנרגיה נקבית ובכל אחד מאתנו קיימות גם איכויות נקביות וגם זכריות.

המאפיינים הבריאים של האנרגיה הזכרית הבריאה

נוכחות – היכולת להיות כאן ועכשיו בתוך ומחוץ לגוף בחיבור מלא.
היכולת לחדור – את החיים, את הנקבי ואת כל הצללים הפנימיים. נעשה מתוך נוכחות, רכות, מתיקות והרצון לתת.
בהירות – החיבור העמוק לעולמות הרוח והבאת הדיוק לתוך הרגע הזה, היכולת לראות ברור את החזון ואת הכוון להגשמה.
יצירת מרחב מכיל ובטוח – הצבת גבולות ומבנים ברורים ובריאים – יוצר בטחון תוך אפשור אינסופי לנקבי להיות כל מה שהיא.
תקשורת מדוייקת – בהקשבה, במילים, בנוכחות, בשיתוף ובאפשור, היכולת להיות אותנטי ואמיתי.
עוצמה – היכולת להגשים, הכוח לפרוץ, לתת כוון ברור ולהתמיד. היכולת לממש בחיים.
עדות – היכולת להיות נייטראלי וללא שיפוט, התבוננות עמוקה ברגע ללא הזדהות

כאשר האנרגיה הזכרית הבריאה לא מטופחת היא הופכת להיות פגועה ופוגעת.

ה׳צללים׳ של האנרגיה הזכרית

שליטה ותכנון – בהעדר נוכחות ואמון אמיתיים האנרגייה הזכרית מנסה לשלוט, לתמרן, לבצע מניפולציות ולכפות על החיים את עצמה.
בלבול טשטוש וחוסר כוון – כשהיכולת לנוכחות וחדירה מתעמעמת, אין כוון, אין לאן ואיך לחדור ונוצר שיתוק וכניעה למה שקורה ללא היכולת להחליט ולבצע, נראה ומרגיש כמו חוסר עמוד שדרה, פגיעה באינטגריטי ובאמון.
כוחניות ואגרסיביות – כשהנוכחות חלשה היכולת לחדור את העולם בנוכחות מתיקות ורכות נחלשת, ואז הזכריות הופכת קשה, כוחנית, תוקפנית ואף אלימה, תפיסות של מלחמה תחרות והשרדות מתעצמות במקום שלום שיתוף ויצירתיות.
כאוס וחוסר ביטחון – כשהיכולת ליצור גבולות ברורים ובריאים לא מתקיימת, נוצר מרחב כאוטי, מאיים, לא ברור ולא בטוח, אין מה שיתחום ויצור בטחון. כך נולדים ניצול, טראומות, אי אמון ופחדים.
שקרים ואי הקשבה – כשהתקשורת לא מדויקת ואמיתית נוצרים חיי שקר, הליכה בנתיבים מפרכים, כואבים, התבצרות בתוך העצמי ואי היכולת לגדול ולהתפתח.
תזזיתיות ורעש פנימי – כשהתבוננות ועדות לא מתורגלות נוצר רעש פנימי, מחשבות ורגשות שולטים במערכת, תנועתיות מהעבר לעתיד, חוסר שלווה סיפוק ושקט, שיפוט עצמי וחיצוני וביקורת.

המאפיינים הבריאים של האנרגיה הנקבית הבריאה

אהבה – אנרגיית האהבה עצמה, היכולת לאהוב ולהיות נאהבת, לתת לאהבה עצמה לזרום דרכינו, בלי תנאים הגבלות והתניות.
התמסרות וכניעה – היכולת להרפות, להתמסר לרגע, לאנרגייה, לכל מה שקיים, לכל מה שמגיע, להיות האנרגייה עצמה ולהעמיק בתוכה בטוטאליות.
קרינה והיכולת להפתח – הזוהר והיופי של אנרגיית החיים, האנרגייה שמושכת את הזכריות, מתבטאת בטבע, בנקביות קורנת(נשים וגברים), אמא אדמה. ההסכמה והיכולת להפתח עוד ועוד, להעמיק עוד ועוד להתמסר לרגע ולאהבה.
אנרגיה בתנועה – כל סוגי תנועות האנרגייה הרגשית, היכולת להיות טוטאלית בהן, והיכולת לנוע ממצב אנרגטי רגשי אחד לשני במלאות מתמסרת.
קבלה – היכולת לקבל את הקיים, להעמיק את השחרור של הישן, ולהפתח עוד ועוד לקבל עוד ולהרחיב את צנורות הקבלה שלנו לחיים.

כאשר האנרגיה הנקבית לא מטופחת היא הופכת לפגועה והצללים שלה הם:

אהבה מותנית ומחשבנת – כשהאהבה לא מגיעה לעומקיה (בעיקר עקב מחסור בנוכחות זכרית) האהבה מצטמצמת לחילופי אנרגייה, משחקי תן וקח, אהבה עם תנאים וחוקים.
ניתוק רגשי – כאשר יכולת ההתמסרות והכניעה נחלשות נחלש האמון, מגננות נוצרות, האנרגייה עולה לראש (חשיבה ומיינד מוגברים) ונוצר נתק מהגופים הרגשיים.
דרמה רגשית – כשהקרינה הנקבית נחלשת ונוצרים מחסומים מלהפתח, האנרגייה הנקבית נתקעת בכאב ובסבל ומייצרת עוד ועוד אנרגייה רגשית כואבת ומכאיבה, תחושה קורבנית מופעלת ומנגנוני האשמה מופעלים כלפי פנים וכלפי חוץ, דפוסי נקמה הענשה הרס וכו מתעצמים.
סגירות ואטימות – כשהיכולת לקבל נסגרת, האנרגייה המינית נתקעת, לא מתחדשת, לא זורמת, הכול מרגיש לחוץ ולוחץ, הנתק מהחיים גדל ודפוסי השרדות מופעלים והחופש מצטמצם.

האיחוד המקודש

האיחוד המקודש (sacred union) הינו המפגש העמוק בין הזכרי לנקבי, המרחב העמוק שנוצר במפגש זה של נוכחות ואהבה, של שמיים וארץ, רוח וחומר. מפגש זה מאפשר את הריפוי העמוק ביותר, החיבור העמוק ביותר והטרנספורמציה העמוקה ביותר.

איחוד מקודש מתבצע ברמות שונות על עומקים ושל צורות ואינסוף ביטויים לו. איחוד מקודש זה קורה גם בתוכינו, (שהזכרי הבריא שבנו פוגש את הנקבי הבריא שבנו, כשהנוכחות והאהבה מתמזגים, ואנו מעמיקים פנימה אל הגרעין שלנו, אל שורש הוויתנו אל האחדות שבנו) וגם במפגשים מקודשים עם העולם שמחוץ לנו (בני אדם, טבע, בעלי חיים, ישויות אנרגייה וכו׳).

האיחוד המקודש בתוך מעשה האהבה

כאמור מעשה האהבה הוא קודם כל בתוכנו כשנוכחות ואהבה מתמזגים יחדיו, הזכרי והנקבי בתוכנו נפגשים ומרפאים האחד את השנייה, ואנו מרפים עמוק אל המקום בתוכנו שהוא הכל (core) ואל מקום נוסף בתוכנו שהוא ריק (void).

כשאנחנו מתייחסים לאיחוד המקודש עם אדם אחר, אנו מתייחסים למפגש של הקטבים שבנו עם קטביו של האחר, בדרך כלל אדם אחד מתחבר לאנרגיה אחת והשני לשנייה, בדרך כלל גברים מתחברים לזכרית ונשים לנקבית (גם במפגש של בני אותו מין בדרך כלל  צד אחד בוחר בזכריות וצד אחד בנקביות), קוטביות זו היא חיונית למשיכה מינית ובריאות כללית.

במאמר זה אני מתייחס לאיחוד המקודש בין גבר לאישה, אף שכאמור הוא מדבר על זכרי ונקבי ולכן מתאים גם לכל סוגי המפגשים הקיימים.

המפגש מתחיל בהסכמה של השניים ליצור מפגש מקודש, מפגש מרפא שמאפשר לכל מה שרוצה לעלות מעומקינו (תת מודע) לבוא אל פני השטח ולקבל ביטוי והתמרה. הזכרי רוצה להביא את איכויתיו הבריאות ודרכן לפתוח ולהעמיק את הנקבי, כשהנקבי רוצה להתמסר ולהפתח ולהניע את זרימת האהבה.

0 0 votes
Article Rating
הרשמה להתראות
הודיעו לי על:
guest

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

1 תגובה
החדש ביותר
הישן ביותר הכי הרבה דירוגים
Inline Feedbacks
View all comments
איה מתן
איה מתן
3 חודשים לפני

כיצד מתקנים אנרגיה נקבית או זכרית פצועה?